עוברים דירה

הובלות, מובילים וסידורים שבינהם

זוגות ומשפחות רבות בישראל מגיעות לשלב רכישת הדירה לאחר מאמצים רבים, עבודה וחיסכון ארוך שנים. לכן, את קניית הדירה יש לתכנן בזהירות ולהשקיע מחשבה רבה ומדוקדקת בבדיקת הנכס שאתם מעוניינים לרכוש. בדיקה מקיפה עשויה לחסוך לכם עוגמת נפש וכאבי ראש רבים, וחשוב לבצע אותה עוד טרם ביצוע הרכישה בפועל. אחת הבדיקות החשובות ביותר שיש לבצע היא בדיקת נסח טאבו.

לוודא את כל הפרטים הקטנים

נסח טאבו הוא למעשה מסמך רשמי שמעיד על זהות בעלי הנכס אותו אתם רוכשים. מעבר לבעלים הרשמיים, הוא מכיל מידע חיוני כגון הגבלות או התראות על הנכס, צווי עיקול, הוצאה לפועל או מס הכנסה, צווים משפטיים וכן הלאה. אם לא תבדקו את נסח הטאבו, אתם עלולים למצוא את עצמכם מטופלים בבעיות ובחובות שאינן בשליטתכם אך מרגע הרכישה יהיו באחריותכם. על מנת לבצע את הקניה החכמה והטובה ביותר חשוב מאוד לבדוק את כל הפרטים, ולוודא שהאדם ממנו אתם רוכשים את הנכס הוא אכן בעליו החוקיים, ושלא קיימים שום הגבלות או התראות אודות הנכס כדי למנוע אי נעימויות בהמשך. רכישת דירה היא עסק יקר ומחייב במיוחד ולכן יש להתייחס אליו בכובד ראש. גם אם אתם מבצעים את הרכישה דרך תיווך, חשוב שתקפידו לוודא שהבדיקה נעשית כהלכה ושנסח הטאבו והפרטים המופיעים בו תואמים למה שנמסר לכם מהתיווך.

נסח טאבו מסייע לרכישה חכמה ומשתלמת

במסמך נסח הטאבו מופיעים גם הפרטים המדויקים לגבי טיב והגדרות הנכס והשטח, וכן הגודל המדויק. דבר זה יכול לסייע לכם במיוחד אם ברצונכם לרכוש נכס ולבנות עליו. חשוב לבדוק את גבולותיו החוקיים ואת האפשרויות שלכם מבחינת בנייה, השכרה, שימוש לעסקים או לגידולים חקלאיים וכן הלאה. חשוב שתבדקו שהנכס אותו אתם רוכשים מתאים לדרישותיכם ולצרכיכם. גם אם מדובר בדירה שתשמש אך ורק למגוריכם ועבור משפחתכם, חשוב לבדוק שהפרטים המופיעים בתוכן נסח הטאבו תואמים לדרישותיכם ולמידע שנמסר לכם אודות הדירה. השקעה בנכס היא, לרוב, השקעה לכל החיים, ונסח הטאבו, למרות הסרבול הכרוך בהוצאתו, עשוי להציל אתכם מהסתבכות או שקיעה בחובות שלא באשמתכם. נסח טאבו ניתן להוציא דרך לשכות המקרקעין הפזורות בארץ, אך היום, בעידן המידע החופשי, קל ופשוט להוציא נסח טאבו אפילו דרך האינטרנט. קיימות מגוון חברות שמתמחות בהשגת המידע הנדרש שיקלו עליכם לבצע רכישה חכמה שלא תתחרטו עליה בדרך אל הבית שלכם.