עוברים דירה

הובלות, מובילים וסידורים שבינהם

בניגוד לשנים עברו בהן רוב הדירות היו דומות ואנשים לא השקיעו הרבה זמן, מחשבה או כסף בתכנון ועיצוב של ביתם, כיום תחום עיצוב הבית הלך והתפתח ועלתה המודעות לתכנון נכון ועיצוב שמתאים למטרות השטח המעוצב, בין אם מדובר בעיצוב של דירת מגורים ובין אם מתוכנן בעיצוב חלל תעשייתי או משרדים.

בין שלל ההחלטות העומדות בפנינו בעת עיצוב הבית או שיפוצו עלינו להחליט מהו סוג הריצוף בו נבחר לרצף את הבית. המבחר הקיים כיום בשוק הריצוף הוא עצום, אם לפני מספר שנים הבחירה הסתכמה בין גוונים שונים של רצפת טראצו אשר שימשה לריצוף של כמעט כל הבתים והמשרדים, כיום ניתן לבחור בין סוגים רבים של ריצוף: שיש, פרקט, שטיחים, לינוליאום ועוד…

כיום, אף נפוץ להשתמש בסוגים שונים של ריצוף לאגפים שונים בבית, למשל: ריצוף שיש של כל הבית וריצוף פרקט בחדרים. או בחירה של גוונים שונים של שיש לריצוף: למשל גוון אחד של שיש למטבח ואחר לחדרי האמבטיה.

בשלב התכנון, חשוב להגדיר לעצמנו מהם צרכינו, מה רצונותינו ומה חשוב לנו בריצוף. כמובן, חשוב גם להגדיר מה התקציב המיועד לרכישת הריצוף, ולמצוא את הדרך בה נוכל לשלב בין כל הפרמטרים הללו. אם אנו אוהבים לבשל המון והמטבח הוא אחד המקומות שוקקי החיים בביתנו סביר להניח כי נעדיף שיש לריצוף על פני פרקט למשל, שכן השיש עמיד, אינו נשרט אינו סופג לכלוך וקל לנקותו.

מאחר ושיפוץ אינו עסק זול, חשוב לבחור בקפידה את סוג הריצוף, להתייעץ עם מעצב פנים או אדריכל, לשאול בעלי מקצוע המתמחים בתחום ולא לוותר על ביצוע סקר שוק מקיף וסיבוב בחנויות המתמחות במכירת ריצוף. כמו כן, ניתן לגלוש באינטרנט ולהתייעץ עם אנשים בפורומים שונים.

במידה ובחרנו בשיש, חשוב לדעת כי ישנם סוגים שונים של שיש וכי לא תמיד הזול הוא טוב, ישנו שיש מלאכותי ישנו שיש טבעי, ישנם סוגי שיש שעברו תהליכים מיוחדים אשר מונעים החלקה ועל כן מתאימים במיוחד לחדרי אמבטיה ומטבחים.

בכל מקרה, חשוב לבחור ריצוף אשר נאהב, שיהיה נעים ואסטתי לעין, שיהיה עמיד לאורך זמן ושעלותו תיכנס במסגרת התקציב שהגדרנו לעצמנו. רצוי לעקוב אחרי מבצעים של הרשתות והחנויות השונות אשר לעתים מציעות מכירות חיסול מלאי או מכירות חיסול עודפים, כך שנוכל לחסוך לא מעט כסף.

דבר נוסף שחשוב הוא לברר מהי האחריות שמקבלים על השיש וכן לבחור מתקין מקצועי שיידע להתקין את השיש בצורה הנכונה מבלי לפגוע בו.