עוברים דירה

הובלות, מובילים וסידורים שבינהם

יש שתי סיבות עקריות מדוע אנשים עושים שיפוצים בדירה. הסיבה הראשונה היא להעלות את איכות חייהם בדירה שבה הם גרים והסיבה השנייה היא כדי להשביח נכס מסויים על מנת להשכירו במחיר גבוה יותר. שתי הסיבות מצריכות מדריך שיפוצים שכן ללא מדריך שיפוצים תוכלו למצוא את עצמכם בבוץ כספי שלא חלמתם עליו.

ההתחלה

כדי להתחיל בשיפוצים יש לעשות הערכה של אופי שיפוץ הדירה  או שיפוץ המשרד, ולהגדיר לעצמכם את הסכום שביכולתכם להשקיע. מומלץ להכניס לדירה איש מקצוע שיוכל לייעץ לכם לגבי סדר העדיפויות של השיפוץ, אודות מצב התשתיות בבית והצורך לשפצם ובמשרד איך עדיף לחלק רת החלל או איפה להכניס את שולחן ישיבות. בנוסף מומלץ להתייעץ עם מעצב פנים שיוכל לתכנן עבורכם שיפוץ יעיל וחסכוני, שימו לב לתכנון נכון של התקציב, תמיד השאירו סכום נוסף בצד לצורך הוצאות בלתי מתוכננות או רכישת ריהוט מעוצב. לאחר התכנון הראשוני והכנת תקציב לפרוייקט יהיה השלב הבא מציאת קבלן שיפוצים.

תכנית שיפוץ

קבלן השיפוצים

בחירת קבלן שיפוצים היא המפתח להצלחת הפרוייקט שלכם. מכיוון שיש בשוק קבלני שיפוץ רבים ורבים עובדים ללא רישום כחוק יש לעשות קצת עבודת שטח ותחקיר לפני שבוחרים קבלן שיפוצים. כדי להגיע לקבלן שיפוצים גם מקצועי וגם אמין יש להיעזר באנשים שכבר עברו את זה בעצמם ולהתייעץ עימם לגבי הקבלנים שאיתם עבדו. בנוסף, לכל קבלן רשום יש אתר באינטרנט שבו תוכלו ללמוד רבות אודות עבודותיו ומקצועיותו. זכרו שבחירת קבלן שיפוצים יכולה לעשות את ההבדל בין חלום שמתגשם לבין סיוט מתמשך.

חוזה עם הקבלן

אל תשאירו שום דבר בהתנהלות מול הקבלן לזיכרון או לרצון הטוב שלו. לפני תחילת העבודה הכינו חוזה מפורט לעבודה עם הקבלן. על חוזה זה לפרט את סדר העבודה, לוח הזמנים לעבודה, אנשי המקצוע הנחוצים לשם העבודות השונות, החומרים המדוייקים שבהם ישתמש הקבלן וכן אופן התשלום ומועדי התשלום. בכל שיפוץ דירה יש תמיד דברים בלתי צפויים שתצטרכו לקחת אותם בחשבון מראש, לכן מומלץ בכל עבודת שיפוצים להוסיף על התקציב 10% מראש כדי שלא תופתעו ברגע האמת. החוזה בינכם ובין הקבלן ישמש כתוכנית עבודה מפורטת שבו תקבעו את סדר העדיפויות של השיפוץ ואת התנהלותה. בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם מומחה חשמל ואינסטלציה לפני תחילת העבודות כדי לדעת את מצב התשתיות האלה שכן טיפול בהם לאחר בניית קירות חדשים או שיפוץ המטבח כולו יעלה לכם כסף נוסף שלא תכננתם להוציא.

 

 

פיקוח על העבודות

רובנו לא ממש מבינים בעבודות שיפוצים ולכן יהיה מאד קשה לפקח עליהן כשאין ידע בנושא. כאשר מדובר על שיפוץ כל הדירה באופן יסודי מומלץ להיעזר עם מעצב שידע לפקח גם על תהליך השיפוץ ולוודא כי הוא נעשה לפי לוח הזמנים המתוכנן וכי הקבלן אכן משתמש בכל החומרים שהתחייב בפניכם. המעצב הוא אדם המבין בכל האספקטים הללו והוא יוכל לייצג את האינטרס שלכם בצורה הטובה ביותר.