עוברים דירה

הובלות, מובילים וסידורים שבינהם

כל מפעל משקיע מאמץ רב וכספים אדירים בייצור מוצרים שנועדו לשיווק ברחבי ישראל, ולעיתים, אל מחוצה לה. תמחור כל מוצר כולל את עלות הייצור וההובלה. הצורך והרצון להוריד כל האפשר את עלות המוצר מחייב גם שימוש בהובלות זולות ככל האפשר. ככל שכמות המוצרים להובלה אחת גדולה יותר, כן מוזלים מחירי ההובלה עבור יחידה. כאשר מתרגמים את המספרים למוצר בודד רואים כי מחירו יורד בהתאם. כאשר מובילים סחורה כבדה אזי יש צורך לדאוג להובלתה הבטוחה. מוצרים רבים נארזים בקרטונים או במיכלים ומועברים על גבי משטחי עץ או פלסטיק. הצורך הדחוף הוא לגרום להם להיות יציבים ולא להחליק. יריעות החלקה הן אלו שעושות את העבודה.

יריעות מיוחדות

יריעות החלקה מיוצרות מנייר או מפוליאתילן בעובי משתנה. היריעות הללו מעובדות עם תהליך ציפוי מיוחד הגורם לחספוסם. הן נפרסות על המשטחים בין כל שכבת קרטונים וכך מונעות החלקתם. היריעות מכונות גם GREEP SHEETS ונעשה בהן שימוש נרחב להובלות קצרות אבל בעיקר לארוכות במיוחד. הובלת מוצר ממחסני היצרן ועד ללקוח יכולה לארוך ימים רבים. רבות מתבצעות בשורה של אמצעי תחבורה ביניהם: משאיות ענק, רכבות, אוניות ומטוסים. הסחורה אמורה לעמוד היטב בטלטולי הדרך, ושימוש ביריעות למניעת החלקה ובאמצעים אחרים מסיעת מאוד להגעתה בשלמות.

מניעת נזקים ישירים ועקיפים

נזקים לסחורות בהובלה עלולים להיות ישירים ועקיפים. הלקוחות ומשתמשי הקצה רוצים לקבל את המחשב, את מוצרי הטואלטיקה, את כלי הקריסטל היקרים ושלל מוצרים אחרים בצורה מושלמת, ולגביו גם קרטון אריזה שלם ולא פגום הוא סימן חשוב לכך. במקרה של אריזה פגומה הוא עלול שלא לקבל את המוצר ובכך ייגרם נזק ישיר. הנזק יכול להיות בכך שהסחורה תוחזר או שתימכר במחיר נמוך יותר מערכה האמיתי. נזקים עקיפים הינם פגיעה בתדמית היצרן, שיבוש במערכת האספקה  השוטפת, המתנה ארוכה מדי למוצרים חדשים וחשש לזליגת לקוחות למוצרים מתחרים. שינוע המוצרים נעשה מקו הייצור אל המחסנים ומשם למשאיות. קריסת משטחים במפעל עצמו עלולים לגרום להפסקת ייצור, להשקעה בניקוי ושיקום אולמות הייצור והחצרות  ולעיכובים בלתי צפויים נוספים.

השקעה לטווח קצר וארוך

תקלות עקיפות חמורות עלולות להיגרם בעת הנסיעה בדרכים. משטחים שנופלים בתוך משאיות או אל מחוצה להן עלולות לגרום לתאונות דרכים בהן מעורבים רכבים אחרים. וכאן הנזקים עשויים להתגבר כתוצאה מעירוב גורמים חיצוניים המבוטחים בחברות ביטח אחרות. במרבית הפוליסות יש השתתפות עצמית של  המבטח. הפעלת ביטוח עלולה ליקר פרמיות עתידיות, וכך, העניינים עשויים להסתבך ולעלות סכומים כסף גדולים ונוספים. יריעות למניעת החלקה אינן יקרות יחסית, בודאי, לנזק שאותן הן עשויות למנוע וכדאי להשקיע בהן על בסיס קבוע. ככל שרוכשים יותר יריעות העלות ליחידה קטנה והאריזה השוטפת עצמה נעשית בצורה חלקה יותר. יריעות אלו חשובות במיוחד במקרים של הובלת סחורה כבדה, מסיבית ויקרת ערך.