עוברים דירה

הובלות, מובילים וסידורים שבינהם

מעבר דירה ועזיבתו של הבית הישן תלויה בהליכים בירוקרטיים רבים שיש לוודא שבוצעו, אחד מהם הוא משימת עדכון כתובת חדשה לספקי השירות שאתם תצטרכו שיהיו לכם בדירה החדשה, כמו להעביר את שירותי התקשורת שיש לכם לדירה החדשה, להודיע לחברת החשמל, המים ובטח דברי הדואר והמכתבים שהגיעו אליכם לדירה ולכתובת הישנה. לכן הצעד הראשון שחשוב שייעשה בנושא הוא הכנת רשימה מסודרת של השירותים שאתם זקוקים להם בדירה החדשה ומה אתם חייבים להעביר מהדירה הישנה.

משימת העברת כתובות לדירה החדשה של כל הספקים והחברות שדרכם אתם מקבלים שירותים חשובים שיהיו בדירה החדשה כמו האינטרנט, הטלוויזיה, הטלפון, החשמל, מכתבים מסויימים ובמיוחד אם אתם עוברים לאיזור או לעיר אחרת חשוב ליידע את הרשות המקומית שאתם נמצאים בתחום השליטה שלה. נושאים אלו מומלץ לבצעם לפני המעבר בתקופה מסויימת ולא להגיע לדקה התשעים. לכל אחת מחברות שירות אלו יש לה נהלים משלה ואופן עבודה מסויים שלוקח זמן לבצע את ההעברה.

במקרה ואתם מחוברים לאחת מחברות התקשורת וספקיות האינטרנט, טלוויזיה, טלפון של הוט, ייס או בזק חשוב לדבר איתם לשירות לקוחות ולבקש שירות של מעברי דירות, עדיף שזה יהיה לפני לפחות שבועיים מהמעבר, להודיע להם מתי אתם מתכוונים לעזוב את הדירה הישנה ומתי אתם נכנסים לדירה החדשה, שבד"כ באותו יום, על מנת שכל אחת מהחברות תבצע התקנה לשירותיה במועד שנקבע ביניכם ולא יהיו דחיות או ביטולים והפתעות לא רצויות. כדי להתחבר לאחת מחברות התקשורת כמו בזק, הוט וייס חייבת אותה חברה לקבוע איתכם מועד להגעת מתקין או טכנאי שלה על מנת להתקין את הציוד בדירה החדשה, תיאום המתקין יהיה לפי זמינות של אותם מתקינים באיזור שאליו אתם עוברים, לכן חשוב לקבוע מראש לפחות לפני שבועיים. חברות אלו מגייסות מוקדים מיוחדים לנושא של מעבר דירה לכן במידה ותצטרכו לשאול לגבי ניתוק, חיבור, תשלום, העברת כתובת וכו'… מה שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם החברה עצמה ולהתעדכן בנוהלים שלה ומה כדאי בשבילכם. מספרי טלפון של חברות אלו הם:

HOT – *6900

 YES – *2080

חברת בזק- 199

חברת החשמל- 103

בנוסף, חשוב לבדוק לפני המעבר שהאיזור שאליו עוברים מחובר לתשתית של האינטרנט, הטלוויזיה והחשמל מאחר שאם אתם עוברים למשל לאיזור שאין בו תשתית של אינטרנט ועבודתכם תלויה בו אז כל העסק נכשל מאחר ואתם תצטרכו לחפש מקומות שיש בהם אינטרנט. לכן לבדוק כל הנושאים האלו לפני המעבר.

העברת כתובות שלכם לדירה החדשה מצריך אותכם לבצע שילוח בינלאומי ולפנות לדואר ישראל עם תעודת הזהות שלכם מבעוד מועד על מנת שיעבירו לכם את דברי הדואר והמכתבים שיישלחו לכתובתכם הישנה ישירות לחדשה – מה שנקרא עקוב אחריי לכתובת החדשה. אתם יכולים לבקש את השירות הזה לתקופת זמן מסויימת עד שתוודאו שכל המכתבים שאתם צריכים לקבל הגיעו אליכם ולעדכן אותם במקומות הנכונים והקשורים אליהם.

בנושא של מעבר דירה חשוב מאד לעדכן כתובת שלכם במשרד הפנים- דבר שיחסוך ממכם הרבה עבודה של טלפונים ושינויי כתובות מאחר ועדכון כתובתכם במשרד הפנים מעודכנת מחשובית בכל מחשבי המשרדים הממשלתיים כגון ביטוח לאומי ושאר המוסדות העיקריים של המדינה.