עוברים דירה

הובלות, מובילים וסידורים שבינהם

מחקרים מלמדים שתהליך המעבר לבית חדש הוא אחד האירועים המלחיצים ביותר בחיים, על אחת כמה וכמה כאשר עומדים בפני מעבר בית מחו"ל חזרה לישראל במעמד של עולה חדש או של תושב חוזר.

כאשר מתכננים צעד חשוב שכזה בוודאי תשמחו לדעת שלא זו בלבד שאתם לא צריכים לשאת לבדכם בעול ההחלטה, אלא שהמעבר יכול אפילו להיות מהנה.

תוכלו להשתמש בשירותי חברות שיש להן ניסיון רב שנים בנושא הובלה ימית לישראל. כל נושא ביטוח ההובלה ומסמכי היבוא יטופלו על ידי חברות אלה. פרטים נוספים תוכלו למצוא גם באתרי האינטרנט של חברות הובלה ימית וגם באתרי חברות שמתמחות בסיוע לישראלים לחזור ארצה.

אם אתם מתכוונים לייבא רכב לישראל, תוכלו לעשות זאת באמצעות הובלה ימית. רוב המכוניות מועברות במיכליות ויכולות להיארז באותה מכולה שבה מאוחסן שאר הציוד שלכם. אל דאגה, המכונית לא תטולטל במהלך הנסיעה שכן היא מרותקת היטב למקומה באופן בטוח. יחד עם זאת, אל תמלאו את המכונית בטובין, כיוון שיהיה עליה לעבור את תהליך הסליקה עם הגיעה לארץ.

כדי להביא את רכבכם לארץ יהיה עליכם להצטייד במסמכים הבאים:

–          רישיון נהיגה ישראלי.

–          רישיון ליבוא אישי ממשרד התחבורה.

–          ביטוח חובה בתוקף.

–          מסמכים המעידים על בעלותכם על הרכב.

–          חשבונית הרכישה של הרכב.

–          אישור שהרכב עבר טסט כנדרש.

–          כל המסמכים הנדרשים על מנת שתוכלו להשתמש באישור של "תושב חוזר".

מיהו תושב חוזר? ובכן, הכוונה היא לאזרח ישראלי שעונה על הקריטריונים הבאים:

–          גילו מעל 17 שנה.

–          שהה בחו"ל לפחות שנתיים (שנה וחצי לסטודנטים).

–          במשך השהות בחו"ל לא ביקר בישראל מעבר ל-120 ימים או יותר בשנה.

–          לא השתמש בזכותו כתושב חוזר בעבר.

לפני שחוזרים ארצה חשוב לוודא שבידיכם דרכון ישראלי בתוקף. ילדים של אזרחים ישראליים שנולדו בחו"ל ועוברים חזרה לישראל צריכים להיות בעלי דרכון ישראלי משלהם, גם אם יש להם דרכון של מדינה אחרת.

אם רק אחד ההורים חוזר לישראל ואיתו ילדים קטינים, הוא חייב להצטייד בייפוי כוח. מסמך זה יאפשר להורה החוזר לקבל את ההטבות, לרשום את הילדים למוסדות החינוך וכו'. במקרה של גירושין יש צורך להצטייד במסמך שמאשר שלהורה יש משמורת על ילדיו.