עוברים דירה

הובלות, מובילים וסידורים שבינהם

ברכות! קניתם דירה חדשה ואתם עומדים להכנס אליה בכל רגע, נרגשים ושמחים על גודל המעמד והנכס שרכשתם לעצמכם. רגע לפני הכניסה, הרשו לנו להאיר את עיניכם בבדיקה חשובה מאוד שכדאי לעשות מספר פעמים לפני הכניסה לדירה- בדיקת צנרת.

בבדיקת צנרת, חברת בדק הנדסי או חברות אינסטלציה המתמחות בבדיקות צנרת, עוברות לרוב עם מכשירים תרמיים על הקיר כך שהן מסוגלות לדמות את כל מערכת האינסטלציה על מסך מבלי לקדוח או לשבור אף קיר. בבדיקות מחפשים נזילות פנימיות אפשריות וגם בודקים באופן כללי האם מבנה הצנרת תקין על כל הכרוך בו- קוטר הצינורות, אטמים, נזילות, אמצעי בידוד ועוד.

למה חשוב לעשות בדיקות צנרת עוד לפני הכניסה לדירה?

צנרת תקינה, היא לא דבר של מה בכך… זרימת מים תקינה חשובה לנו להדחת הכלים, למקלחת, להשקייה וגם לשתייה. מים שעוברים בצנרת להיכן שהם אמורים לעבור וצנרת שהיא תקינה, שומרים על מים באיכות גבוהה שניתן לשתות מהם ולהשתמש בהם ללא חשש. בנוסף, צנרת בלתי תקינה עלולה לעשות נזקים יקרים מאוד לקיר ולשאר הרכוש בבית אם במקרה חל בהם פיצוץ או דליפת מים חזקה. בדירה חדשה, שמשלמים עליה מיליוני שקלים, נזילה קטנה עלולה להפוך את הקיר לנפוח, לגרום לסדקים ולנזק מתמשך שיתכן ויהיה קשה מאוד לתיקון או יקר מאוד. בשל הסיבות הללו, מומלץ לבצע בדק בית לצנרת החדשה 3 פעמים לפחות: בעת הנחת היסודות לצנרת, בהליך הבנייה עצמו כאשר הדירה כמעט מוכנה ולבסוף כאשר הדירה מוכנה, עומדת נוצצת ומחכה רק לכם.

אלו בדיקות עושים בבדק הצנרת?

בעת בדק הצנרת, לרוב הבודק יעבור ע"ג הקיר עם מכשיר תרמי לגילוי הצנרת ולהדמיית המבנה השלם שלה. בבדיקה הזו חשוב לראות כי קוטר הצינורות מתאים, כי הא